... spracováva sa ...

pondelok - piatok

8.30 - 16.30 hod

+421 903 904 780

+421 914 335 926

 • Čas pre novú kuchyňu.

  Možno ste aj vy skonštatovali, "je čas na novú kuchyňu". Dôvody môžu byť rôzne. Tá súčasná už svoje odslúžila, zariaďujete nový dom či byt, alebo chcete proste zmenu. Väčšina ľudí však vždy rieši tú istú otázku, kde a ako začať. Preto sme sa rozhodli vytvoriť krátkeho sprievodcu, ktorým by sme vás chceli nasmerovať ako pri realizácii novej kuchynskej linky postupovať. Pripraviť vás na to čo vás čaká a neminie, na čo si dať pozor, ako z vašej strany môžete proces realizácie urýchliť.

  Dnešné kuchyne už nie sú iba pár "kusmi nábytku", ale samostatnou, komplexnou a špecifickou časťou interiéru, mnohokrát dominantnou. V ponuke je množstvo materiálov, povrchov a technológií v ktorých nie je jednoduché sa orientovať a vybrať to správne pre svoje potreby. Každá rada a názor vám môže pomocť. Nebudeme však predbiehať. Začnime od vašich predstáv, aby ste ich zmenili na realitu.

 • Predstavy a plány.

  Každý má iné predstavy o tom ako by mala jeho kuchyňa vyzerať. Kuchynská linka však nie je iba dizajn a dojem, ale aj funkčnosť a úžitková hodnota. Skúste si preto napríklad premyslieť rozloženie spotrebičov, odkladacích priestorov, drezu, ako by to najviac vyhovovalo vašim požiadavkám.

  Ďalej je potrebné zamyslieť sa, do akej miery budú potrebné stavebné úpravy, minimálne úpravy prívodu a odtoku vody, úpravy plynu, elektriky. Ak si viete dať na papier nejaké nákresy, skice, predstavy, umožníte tím dizajnérovy lepšie pochopiť vašu víziu kuchynskej linky. To isté platí o obrázkoch, fotkách, časopisoch a iných materiáloch slúžiacich pre podloženie svojich predstáv.

  Ak nemáte o novej kuchyni predstavu vôbec, prípadne nemáte chuť alebo čas sa tomu venovať, môžete celú realizáciu nechať na realizátora - kuchynské či interiérové štúdio. V tom prípade túto časť kľudne preskočte a prejdite k ďalšiemu bodu.

 • Plánovaný rozpočet.

  Otázka, ktorá pochopiteľne zaujíma väčšinu ľudí najviac - "koľko ma to bude stáť" ? Na túto otázku vám však hneď na začiatku odpovieme inou otázkou "koľko chcete do kuchyne investovať" ? Stanoviť si sumu, ktorú ste ochotný investovať, je veľmi dôležité. Na jej základe bude dizajnér voliť materiály a ponúkať vám dostupné riešenia, aby bol výsledkom najlepší pomer kvality a úžitkovej hodnoty za danú sumu. Správna kombinácia a použitie materiálov, kvalitné dizajnové a technické riešenie umožní ušetriť časť financií. Naopak, napríklad zlé rozloženie spotrebičov sa môže odraziť v navýšení ceny za úpravu sietí, atď.

 • Výber dodávateľa.

  V súčastnosti pôsobí na našom trhu množstvo výrobcov nábytku a kuchynských liniek. Rozhodnutie preto nie je ľahké. Referencie a odporúčania ľudí, ktorý majú s dodávateľom osobnú skúsenosť sú asi najlepším meradlom kvality. Radíme však navštíviť viacero dodávateľov a porovnať ponuky, zhodnotiť dojmy. Porovnajte si ponúkané služby, záruky na výrobky, prístup, profesionalitu, celkový dojem zo spoločnosti. Dôležitým prvkom je napríklad aj schopnosť zabezpečiť úpravu rozvodných sietí, dodanie kuchyne na kľúč.

  Taktiež si myslíme, že nie je správne všemožne hľadať iba najnižšiu cenovú ponuku. Čiastočne vyššia investícia na začiatku, vám časom môže priniesť oveľa väčšiu úsporu v podobe kvality, trvácnosti a tím zníženie rizika reklamácií, opráv, atď. Profesionalita dodávateľa sa prejavý aj pri ochote podrobne vám vysvetliť všetko čo vás zaujíma, logické oddôvodnenia návrhu, detaily, sumy a ich opodstatnenie v celkovej cene kuchyne.

 • Návrh kuchyne.

  Od tohoto bodu môžeme hovoriť iba o nás, nakoľko každý dodávatel má svoje vlastné postupy a štýl práce.

  Na stretnutie v našom štúdiu je dobré si priniesť orientačné rozmery vášho priestoru, kde plánujete zariaďovať novú kuchyňu. Tu prídu narad podklady, ktoré sme spomínali na začiatku. Treba myslieť aj na rozmery dverí, okien a aktuálny stav inžinierskych sietí. Po podrobnej konzultácii ohľadom dizajnu, skladby kuchynskej linky a po spoločnom výbere materiálov Vám v čo najkratšom čase vypracujeme grafický návrh kuchyne a príslušnú cenovú ponuku.

  Pokiaľ odsúhlasíte návrh, 3D-vizuál a cenovú ponuku, je možné pristúpiť ku spísaniu záväznej objednávky. Tu dohodneme taktiež všetky potrebné náležitosti ohľadom realizácie. Ako potvrdenie objednávky z vašej strany slúži zloženie zálohy vo výške 50% z ceny kuchyne.

 • Výroba a realizácia.

  Pred začiatkom výroby náš pracovník vykoná presné zameranie priestoru. Na jeho základe pripravíme výrobné výkresy kuchyne a návrh inžinierskych sietí, s presným zakreslením vývodov elektriny, vody a plynu. Dodacia doba kuchyne je spravidla niekoľko týždňov, v závislosti od zvolených materiálov či dodávaných spotrebičov. Tento čas je potrebné využiť na prípravu inžinierskych sietí, realizáciu obkladov, alebo stavebné úpravy ak sú plánované. Pokiaľ je miesto realizácie pripravené a sú dostupné všetky časti, nasleduje montáž. Na špecifiká spojené s montážou a dodaním kuchyne budete vopred upozornený a sú taktiež predmetom zmluvy a obchodných podmienok.

  Samotnú montáž kuchynskej linky zabezpečujú odborní pracovníci v trvaní priemerne 1-2 dni. Po montáži Vás montážnik prevedie Vašou novou kuchyňou a poučí Vás o zásadách jej obsluhy a údržby.

 • Záver.

  Veríme, že ste našli informácie ktoré vám pomôžu pri realizácií tej vašej kuchynskej linky. Pokiaľ máte tip, aké informácie by pomohli ostatným luďom, radi ich sem zapracujeme. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať, alebo navštíviť.

akcia - montáž kuchyne zdarma

© 2022 TRENAB Košice | K&M s.r.o. ,Južná trieda 119, 040 01 Košice

niw.sk